piątek, 27 czerwca 2008

nowa galeria w mieście!

heppen transfer - nowa galeria w warszawie zainaugurowała wczoraj działalność.
na wystawie Agaty Chinowskiej znajdują się prace Bruno Althamera, Agaty Biskup, Galerii Rusz i Bartosza Muchy. wystawa trwa do 31 lipca...

"Chcąc uszanować ducha miejsca, galeria wzięła nazwę od nazwiska architekta kamienicy Wacława Heppena. Historia mieszkania nr 12 zaczęła się w roku 1900. Luksusowy apartament warszawskiego adwokata Bolesława Bramsona (nr. telefonu 879 61), zostaje po wojnie przekształcony w komunalny kombinat i powoli ulega degradacji. Po śmierci ostatniego lokatora, Pani Płucińskiej, mieszkanie pustoszeje i przez lata zamieszkują go przede wszystkim gołębie. Teraz ponownie zaludnia się, zmienia funkcję i staje się galerią sztuki współczesnej." (materiały organizatorów)
czy w ślad za zaproszeniem organizatorów, czy "sami z siebie" widzowie jakby bardziej zajęli się podziwianiem wnętrz (i widoku z okien!!) niż wystawy....
do obowiązkowego zobaczenia!

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

wygląda elegancko .dobra lokalizacja .a jak z programem kuratorskim ?

Anonimowy pisze...

"Dzień dobry,

z dużą radością i satysfakcją informujemy, że galeria m kwadrat nazwiązała współpracę z Kamilem Kuskowskim - jednym z najciekawszych polskich artystów urodzonych w latach siedemdziesiątych ..."

art addict pisze...

oceniać program kuratorski po pierwsej wystawie, rispekt, ale nie nadajemy się do tego :)

subiektywnie: bartosz mucha rewelacja (co nie dziwi, prawda?), reszta bledsza, bruno althamer calkiem calkiem (to znaczy pożyjemy, zobaczymy), agata biskup efektownie i ładnie, ale jakby za dużo do powiedzenia niewymawiając.

a propos m2: w csw teraz wisi wystawa z takim ładnym tekstem o artystach urodzonych w latach 70. ;)

Anonimowy pisze...

program kuratorski powinien być na 2 lata do przodu zaplanowany ;-)

Anonimowy pisze...

Szanowni Panstwo, Fundacja im. Krystiany Robb-Narbutt przyznala nagrode artystyczna im Krystiany Robb-NarbuttLaureatem pierwszej edycji za rok 2008 zostal Zygmunt Piotrowski. Uroczystosc wreczenia nagrody nastapi w sali kinowej Narodowej Galerii Sztuki Zacheta , 30 czerwca o godz. 19.00

Anonimowy pisze...

Zygmunt Piotrowski (PioTroski) ur. 1947 w Zabrzu. W latach 1969-1974 studiuje w warszawskiej ASP, dyplom z wyróżnieniem broni w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. W latach 1969-72 prowadzi Studencką Grupę Plakatu Politycznego „Proagit". W latach 1972-82, w warszawskiej Dziekance prowadzi grupę samokształceniową „Studio A-B”. Wprowadza nowy sposób grupowego współdziałania w sztuce współczesnej - aufmerksamkeitsschule. W 1985 wspólnie z Borisem Nieslonym i Tomasem Rullerem, zakłada międzynarodową grupę artystów performance „Black Market", pracującą na bazie metody wspólnego działania zaproponowanej przez Piotrowskiego . W 1987 roku grupa bierze udział w documenta 8. Gdy Black Market zaczyna zyskiwać na popularności, Piotrowski odchodzi z grupy.
W latach 1987-1990 konkretyzuje wizję swojej aktywności artystycznej przez odwołanie się do pojęcia Heritage (dziedzictwo) i wskazanie go jako indywidualnego doświadczenia religijnego i praktyki kontemplacyjnej. W latach 2001-2003 cyklem autorskich publikacji „Praca u źródeł" ustanawia na nowo teoretyczne podstawy swojej twórczości, którą określa terminem: Groundwork Fine Art.
Piotrowski dystansuje się od reguł współczesnego, komercyjnego rynku sztuki, skazując się w ten sposób na marginalizację. Przez wiele lat jego aktywność publiczna ograniczała się do wydawania publikacji, prezentujących jego badania (tak chyba należy nazwać to co robi) na temat sztuki. Pole sytuki Piotrowskiego leży na styku z fizyką, matematyką, anatomią, religią; pomiędzy naukami ścisłymi a filozofią.

art addict pisze...

na 2 lata do przodu, ale ujawnić się publiczności kiedy?:>