piątek, 30 kwietnia 2010

Hożarty 2010, ciąg dalszy.


trochę więcej namacalnych obiektów. jeszcze zajrzymy w witryny.

czwartek, 29 kwietnia 2010

niedziela, 25 kwietnia 2010

tu nie ma sztuki: hożarty 010.



Poprzebywajmy ze sobą. "Przebywajmy ze sobą? To nie jest takie trudne. Klimat tegorocznych Hożartów będzie temu sprzyjał." więcej słów tu.
a więcej zdjęć niebawem.

czwartek, 22 kwietnia 2010

kwiaty w plenerze.

Ogród Botaniczny Aleje Ujazdowskie wystawił na płocie kilka zdjęć z kwiatem w roli głównej. Tak bardzo z kwiatem, że nie podpisano czyje to fotografie, za to opisano gatunek rośliny.
Co dla kogo ważne.

środa, 21 kwietnia 2010

Polska w żałobie.

Skończyla się żałoba. W trakcie tych 9 dni kultura sama zeszła na daleki plan. Nie otwierano nowych wystaw, ale i nie pokazywano tych, które już wisiały. Muzeum Narodowe nie zamknęło się, a jego dyrektor podkreślał potrzebę udostępnienia widzom sztuki, w której można było znaleźć wytchnienie w tych smutnych dniach. Reszta (?) placówek była zamknęta przez ponad tydzień.



A jednak jakąś sztukę można było spotkać, np. pracę Krzysztofa Pruszkowskiego w witrynie Hotelu Europejskiego. 16 kwietnia na płocie Łazienek zawisły fotografie pod tytułem "Polska w żałobie". Prezentację przygotowała Gazeta Wyborcza...

wtorek, 6 kwietnia 2010

plener plener!

sezon wystaw plenerowych chyba rozoczęty. co prawda przed Domem Polonii jeszcze nie ma wystawy, a w pięknych, stylowych ramach wisza sporadycznie ogłoszenia. ale już obok dwie prezentacje: jak przystało na plenerowe w okolicy Starówki wystawy: tematyka polonijna, bohaterska, martyrologiczna...sztuka reprodukcji, plansz bylejakich, bylejak powieszonych, byle tylko frontem do widza. o, i dotacja wydana. eh...
dwie obok siebie/na sobie niemal: jedna o mniejszościach narodowych i społecznych, druga o Katyniu. więcej literatury. może to i dobrze?

niedziela, 4 kwietnia 2010

życie/śmierć : symbolicznie Wielkanocnie

z Appendix2 dostaliśmy email, więc pobiegliśmy na miejsce zdarzenia:
Minęła właśnie pierwsza rocznica śmierci Stanisława Dróżdża.
Swoistym okolicznościowym nekrologiem stał się symboliczny Grób Pański w warszawskim Kościele ss. Wizytek z wczesną pracą artysty, w której słowa ŻYCIE ŚMIERĆ splatają się w jedną całość przybierając formę krzyża. Tę wersję z 1977 roku artysta osobiście wręczył siedem lat temu Janowi Pawłowi II na audiencji w Watykanie.

czwartek, 1 kwietnia 2010